Jak jsme sázeli jarní cibuloviny

02.11.2016 03:09

Jak jsme sázeli jarní cibuloviny? No přeci s nadšením a s láskou.

Druhý ročník naší podzimní okrašlovací akce začal v druhé polovině října 2016. Z naší radnice v Čakovicích jsme dostali 4000 cibulí. Tulipány, narcisy, krokusy a okrasné česneky. Domluvili jsme na jakých místech budeme vysazovat a začali jsme shánět dobrovolníky na pomoc. Už se nám za dva roky podařilo zbudovat poměrně slušnou základnu dobrovolných zahradníků a zahradnic všech věkových kategorií.

Ten kdo měl čas a chuť pomáhat dostal cibulky a pustil se do práce. Sázelo se na vytipovaných místech zcela samostatně anebo jste mohli přijít v sobotu 22.10. na domluvená místa a sázelo se hromadně. Měli jsme s sebou nářadí, pracovní rukavice, spoustu různých cibulí a hlavně chuť do práce.

Jedna parta se sešla v Miškovicích, kde se sázelo mimo jiné i kolem rybníka. Pilně pracovali děti i dospělí a také kolemjdoucí.

Další se zahradníci se sešli u pošty a sázelo se do květináčů a také před zámkem. Pak jsme se přesunuli do parku, kde jsme okrašlovali pařezy a také jsme udělali úplně nový záhonek u rybářského domku. Svítilo sluníčko a počasí bylo fantastické.

Bohužel odpoledne, kdy jsme měli pokračovat na sídlišti a Třeboradicích, se počasí zkazilo a začalo pršet. To ale skalním příznivcům vůbec nevadilo, a tak jsme se za mírného deště znovu sešli s lopatkami a cibulemi :-)


 

Na sídlišti u autobusové zastávky jsme udělali zbrusu nové záhonky a přesunuli jsme se ke kostelu. Pod kostelem ve svahu jsme "tajně" vysadili jarní cibulky. Až na jaře pokvetou, bude to nádhera.

Poslední sázení pak bylo v podvečer v Třeboradicích. Kde jsme jarní cibulky zasadili do truhlíků a také jsme udělali nový záhonek v pařezu.

 

Moc a moc děkuji všem, kteří přišli sázet a také těm, kteří sázeli zcela samostatně. Tulipány a narcisky vyrostou například i na sídlišti u "pískové" cesty, kde jsou naše první záhony.


Další obrovský dík patří také našim žákům ze základní školy Dr.E.Beneše, kteří se do naší akce opět s nadšením zapojili a společnými silami jsem udělali nové záhonky.

Sázení se zúčastnilo 8 tříd (prvňáci, druháci i třeťáci) a vysázeno bylo asi 400 cibulek.
Ještě jednou moc a moc a moc a moc a moc a moc všem děkuji.

Míša Kubernatová


VÍCE FOTEK VE FOTOGALERII