O nás

Máme rádi květiny a veškeré další rostliny a rádi bychom ve svém volném čase osazovali, okrašlovali a také úklízeli Čakovice, Miškovice a Třeboradice.
Jsme parta starousedlíků i novousedlíků a jde nám o stejnou krásnou věc. - Zvelebovat naše okolí.-

Jak již název napovídá jsme spolek - zkrátka parta lidí, kteří ve svém volném čase a ze svých vlatních peněz nebo dotací osazují květinami své okolí.  Nejsme zahradnická firma a není možné si nás najmout například na údržbu zeleně, sekání trávy a podobně. Nedisponujeme žádnou velkou zahradnickou technikou (sekačky atd) a nemáme žádné zamětstnance. Také je důležité zmínit, že neprodáváme květiny a okrašlujeme pouze veřejně přístupné prostory.

Hledáme nové nadšence do našeho týmu, kteří se k nám chtějí připojit. Tipovat lokality, vysazovat rostliny a především pomoct při zalévání :-)

Chcete se k nám připojit? Tak honem do toho. Pošlete nám svůj mail a budeme Vás informovat o dalších okrašlovacích akcích.


Načosáci ze sídliště


Někdo nám tu chybí ,ale za to tu máme i Načosáky z Miškovic

 


Proč zrovna okrašlovací spolek?

Nápad založení spolku se v létě roku 2014 jednoho dne zrodil v hlavě Míše Kubernatové. Bydlí v Čakovicích na sídlišti už téměr 9 let a zdálo se jí, že zelené plochy kolem by mohly rozkvést. I Zámecký park v Čakovicích je krásný zelený, ale nic kromě pampelišek a sedmikrásek tam nekvete. "Jak máme ukazovat dětem motýla,  když sem vůbec nelétá?" 

Potom se Míša o svém nápadu zmínila i před svými kamarády a společně "to upekli".  Založili na jaře roku 2015 okrašlovací spolek NAČOS.

Pravda je, že ze začátku okrašovali své okolí způsobem "guerrilla gardening" tak zvaným partizánským zahradničením, kdy se vysazují květiny bez dovolení vlastníka pozemku. Tento způsob je velmi rozšířený a oblíbený predevším v zahradničí. Jenže v našich malých Čakovicích se to hned rozkřiklo a tak jsme svou vášeň pro květiny museli zlegalizovat. To ovšem neznamená že se občas někam nějaká květina nebo cibule neupadne :-)

Nejsme žádní odborníci ,ale nadšení amatérští zahrádkáři a milovníci flóry.

Chtěli byste se k nám přidat? Neváhejte nás kontaktovat.